Úvodní stránkaNovinkyTomio Okamura: Populismus a pravda

Aktualita

Tomio Okamura: Populismus a pravda

Odpůrci referend, tedy jednoho ze zásadních prvků přímé demokracie, říkají, že budou vítězit populistické návrhy. A v Parlamentu zamítají všechny návrhy našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), které směřují k přímé a vymahatelné odpovědnosti politiků.
To, že by v referendu vítězili populistické návrhy, je to hodně falešný argument – každá partaj má přece za sebou předvolební zákony, jako bylo „pastelkovné“. A není snad většího populisty či lépe řečeno politického podvodníka na české politické scéně než je současný premiér Sobotka z ČSSD. Nasliboval řešení restitucí, lichvy, exekutorů, soudnictví a mnoho dalšího a doslova nic nesplnil.
Až budou politici plácat nesmysly o populismu a o tom, že lidé budou chtít třeba zrušit daně, tak opět praxe ze zemí, kde fungují neomezená referenda ukazuje, že to tak vůbec není.
Je to dokonce naopak. Všichni se chovají zodpovědněji. Díky tomu, že se všichni svým způsobem podílí na vládě – daleko více a hlouběji problémy diskutují, více se zajímají o veřejný život a všichni – občané i politici – cítí ke své zemi, kraji, obci, větší odpovědnost a loajalitu.
Příklad z praxe? Před nedávnem měli Švýcaři skutečně v uvozovkách „populistické“ referendum o tom, zda uzákonit týden placené dovolené navíc. Kupodivu byť spousta Švýcarů byla původně pro, tak po důkladné diskuzi všech pro a proti nakonec to volno navíc odmítli.
Je to přesný opak současného stavu v naší republice, kdy lidé vědí, že nic nezmění, a tak na veřejné problémy rezignují – maximálně na ně nadávají.
A navíc, není hloupější argument takzvaně „demokratického politika“, že lidi si „odhlasují“ nějakou „blbost“.
A když už tedy má někdo právo odhlasovat v uvozovkách „blbost“, tak občané sami sobě, než malá hrstka poslanců celému národu.
Bezesporu se čas od času určitě hloupé, nereálné návrhy objeví, ale věřte – zdravý rozum obvykle zvítězí. A pokud zdravý rozum chybí, pak nepomůže ani parlamentní demokracie – viz například vítězství nacistů v poválečném Německu nebo u nás v roce 1946. Možnost politiky odvolat politika nebo odvolat či změnit zákon, je v tomto světle naopak velmi vítaná pojistka.
Chcete důkazy z praxe? Občané Švýcarska a Lichtenštejnska nevyužili svá demokratická práva na přeměnu státu na nehumánní nebo autoritářskou diktaturu vedenou populistou. Ve Švýcarsku neexistuje trest smrti a nejsou ohrožená lidská práva. Navíc švýcarští občané nemají žádné plány vzdát se svého mimořádně demokratického systému. A mimo jiné – nelibost Švýcarů vůči Evropské unii je přitom přímo spojena s nedemokratickou podstatou EU.
Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prosazuje jako jediná parlamentní strana změnu našeho politického systému směrem k přímé demokracii, tedy k přímé a vymahatelné odpovědnosti politiků. Prosazujeme přímou volbu a odvolatelnost politiků a soudců a také jejich osobní, hmotnou a trestní odpovědnost. Prosazujeme také široký zákon o referendu, aby občané mohli v zásadních otázkách sami rozhodovat o své budoucnosti. Sobotkova a Babišova vláda ale referendum i odvolatelnost a hmotnou odpovědnost politiků tvrdě odmítá a již minulý rok nám tyto naše zákony zamítli. Prosím Vás tedy o podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny příští rok v říjnu, abychom mohli co nejvíce prosazovat náš politický program.
Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.

A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás více než 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na https://spd.cz/?lfshow

Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný – uspět příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!

Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost (uveďte prosím vždy v souladu se zákonem do poznámky vaši adresu trvalého bydliště a datum narození nebo uveďte tyto Vaše údaje na náš mail dary@spd.cz ). Příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zde https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) – tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd

Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogy https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ

Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz

Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde https://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-1-ks-na-jednom-A4.pdf

Děkuji a přeji, ať se Vám daří.

2016-10-17T11:35:59+02:00

Aktuality

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Newsletter

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Zapojte se

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Tisková zpráva SPD

Zobrazit více
0
0
0