„Aktuálně. Jasně. Za SPD.“

Tomio Okamura: Okamura vs.Sobotka – souboj v přímém přenosu o Sobotkově a Babišově střetu zájmů

Okamura vs. Sobotka – souboj v přímém přenosu o Sobotkově a Ba…

Okamura vs. Sobotka – neuvěřitelný souboj v přímém přenosu o Sobotkově a Babišově střetu jejich ekonomických zájmů, podívejte se na video ze Sněmovny až do konce, kdy Sobotkovi došly argumenty a již mi odmítl dále odpovídat! Já o voze a on o koze… V rámci současné začínající předvolební kampaně se Sobotkova ČSSD spojila s Kalouskovou TOP09 v útoku na svého koaličního partnera zákonem, který by měl omezovat možná rizika, která plynou ze střetu zájmů člena vlády, který je zároveň podnikatel. Návrh záměrně nic systémově neřeší, jelikož jen naivní hlupák si může myslet, že převedením firmy na někoho jiného po dobu funkce ve vládě, by snad majitel ztratil na svoji firmu vliv.Proto jsem se premiéra zeptal, co mu ve skutečnosti brání přestat s jeho dlouhodobým populismem a podpořit skutečně systémové změny, které doopravdy budou bránit zneužívání pravomocí politiků? Co mu brání podpořit či navrhnout zákon, který stanoví přímou osobní a trestní odpovědnost VŠECH, kdo hospodaří s veřejnými prostředky? Zákon, který stanoví pro premiéry, ministry a hejtmany povinnost hospodařit se svěřeným majetkem s péčí řádného hospodáře tak jako to mají již dnes například starostové?Jak jsem již uvedl, návrh zákona premiérových přátel z TOP 09 v praxi nic neřeší – pokud někdo bude chtít manipulovat s veřejným majetkem a okrádat občany, pak mu v tom návrh nijak nebrání. Je to jen populistická šaráda s cílem oklamat neinformovaného občana.A požádal jsem premiéra, aby mi odpověděl, proč se tedy ve skutečnosti brání učinit politiky přímo odpovědnými za peníze a majetek, se kterým hospodaří? Proč hlasováním jeho vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL odmítla, když jsem takovou zákonnou povinnost, jako mají již dnes starostové, navrhoval také pro ministry a hejtmany? Bojí se premiér přímého obvinění v kauze OKD, v níž spolu s panem Bakalou podhodnocenou cenou obrali občany a potažmo stát jak o peníze, tak tisíce hornických rodin o bydlení? Premiér a vláda mají pocit, že vládní stranické elity mají být oproti starostům nepostižitelné.Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnu souhlasíte, prosím sdílejte.

Zveřejnil(a) Tomio Okamura – SPD dne 7. březen 2016

Sdílejte článek:

Týdenní stanoviska

Máš námět na aktualitu?

Máte podnět k aktuálnímu dění? Rádi uvítáme Vaše návrhy a témata, která považujete za důležitá.

Nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Odběr novinek kraje a okresy