„Aktuálně. Jasně. Za SPD.“

Tomio Okamura: Nezradili jsme živnostníky a malé a střední podnikatele

Nezradili jsme živnostníky a malé a střední podnikatele

Nezradili jsme milion našich živnostníků a malých a středních podnikatelů – všichni naši tři poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) včetně mě jako jediní hlasovali ve Sněmovně PROTI zavedení elektronické evidence tržeb (EET), podívejte se na finální hlasování přímo v odkazu zde v přiloženém článku http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=62358&l=cz Jen pro pořádek dodám, že poslanci ODS a TOP09 odešli při hlasování demonstrativně ze sálu. Jak jsme slíbili, my v SPD nikdy nezradíme živnostníky a malé a střední podnikatele, jelikož je považujeme za páteř ekonomiky. Nezradíme je, tak jako to udělala tato vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL a spolu s nimi zradilo živnostníky i hnutí Úsvit. Co se týče EET, tak vládní návrh můžeme shrnout jedním slovem, že dobré úmysly provedené chybně vedou do pekla. Důvody špatného výběru daní jsou totiž úplně jiné, než uvádí vláda a jsou zcela principiální, ve videu je podrobně rozebírám, podívejte se až do konce. Jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, jelikož hlasování a postoje našeho hnutí SPD opět média totálně zcenzurovala. Populismus této vlády přesahuje skutečně všechny meze. Tato vláda například zamítla náš návrh zákona, aby se DPH platilo až po proplacení faktury. Snažil jsem se tuto současnou donebevolající nespravedlnost odstranit, ale vláda pomoc živnostníkům a menším firmám odmítá. Prosím všechny živnostníky a podnikatele o podporu a tento zákon navrhneme znovu po volbách, které jsou již příští rok na podzim.Vláda také zamítla náš návrh zákona o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti ministrů a hejtmanů. Takže oni krást či předražovat zakázky můžou, ale malého živnostníka podusí. Ať nejprve ministři a hejtmani této vlády přijmou svojí odpovědnost a až poté ať ji ukládají ostatním.Řešení, které nabízí naše hnutí SPD, je prosté: zavést paušální daň, když živnostník podle oboru jednou za rok či měsíčně zaplatí státem určenou pevnou částku a pak ať si podniká, jak chce. Ulevilo by se nejen živnostníkům, ale také stát by ušetřil miliardy za obrovský byrokratický aparát. Jinými slovy stát by nemusel vybírat tak velké daně, protože by měl i nižší výdaje. Takto by měl uvažovat moderní stát.

Zveřejnil(a) Tomio Okamura – SPD dne 11. únor 2016

Sdílejte článek:

Týdenní stanoviska

Máš námět na aktualitu?

Máte podnět k aktuálnímu dění? Rádi uvítáme Vaše návrhy a témata, která považujete za důležitá.

Nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Odběr novinek kraje a okresy