Úvodní stránkaNovinkyRadek Rozvoral: Další anketní otázka pro ParlamentníListy.cz

Aktualita

Radek Rozvoral: Další anketní otázka pro ParlamentníListy.cz

Co říkám na vyjádření politologa Jiřího Pehe, který pro Respekt.cz řekl, že demografický vývoj hraje proti „postkomunistickému“ táboru Miloše Zemana, jehož prý volili lidé starší a zakořenění v minulosti. Za pět let dle něj půl milionu starých voličů „odejde“ a přijde půl milionu mladých. Je dle něj navíc otázka, zda Zeman odslouží celé funkční období. „Nemusí zemřít, ale už teď jevil známky velké únavy,“ řekl.

„Tábor, který volí Miloše Zemana, bych obecně nazval postkomunistickým táborem. Jsou to starší lidé, mentálně zakořenění v minulosti… Zemanovi voliči odcházejí a do volebního cyklu přicházejí mladí lidé. Za pět let půl milionu starých odejde a půl milionu přijde. Situace není pro postkomunistický tábor příznivá. A je otázka, jestli Zeman odslouží celé funkční období. Nemusí zemřít, ale už teď jevil známky velké únavy,“ řekl Pehe.

Má odpověď:

„Pan Pehe asi neumí počítat, jelikož prezidenta Zemana volilo v těchto volbách ve druhém kole zhruba o sto tisíc voličů více než ve volbách předešlých, takže to jeho vyjádření je scestné a Pehe neví, o čem mluví. Pan prezident je podle sdělení lékařů zdráv, takže spekulace o jeho zdravotním stavu je pouze hysterií všech takových elit, které se nedokáží smířit s jeho opětovným zvolením prezidentem republiky. Tato vyjádření pouze přilévají olej do ohně k tomu, aby se společnost neustále rozdělovala na dva nesmiřitelné tábory.“

2018-02-09T10:26:18+02:00

Aktuality

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Newsletter

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Zapojte se

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0