Úvodní stránkaNovinkyRadim Fiala: Podle sluníčkářské ombudsmanky Anny Šabatové by Česká republika měla zvážit zákaz tělesných trestů dětí.

Aktualita

Radim Fiala: Podle sluníčkářské ombudsmanky Anny Šabatové by Česká republika měla zvážit zákaz tělesných trestů dětí.

Svět se zbláznil. Samozřejmě odsuzujme týrání dětí, ale plácnout děcko přiměřeně přes zadek nebo přes ručičku nikdy ničemu neuškodilo. Liberální výchova vede k tomu, že z některých dětí vyrůstají „spratci“ či rozmazlenci.

„Působit dětem bolest ve výchově bylo běžné ještě v mém dětství, je to široce schvalováno do dneška. Většina stále facku považuje za přiměřený výchovný prostředek. Pokud by ale dozorce ve věznici dal někomu facku, bylo by to shledáno jako protiprávní jednání. Má jiné nástroje. Měli bychom se zamyslet, zda by děti neměly mít stejné právo jako dospělí. Přece nemůžeme fackovat dospělé ani z výchovných důvodů,“ řekla Šabatová.

Problém je v tom, že dítěti, jehož rozumové schopnosti jsou ještě omezené, některé věci nelze vysvětlit a nepochopí, že některé věci nemá dělat, pokud ho třeba neplácnete přes ručičku. A děti nemůžou mít stejná práva jako dospělí, protože nemají stejné povinnosti. Práva musí být vyvážena povinnostmi a svoboda odpovědností. Jinak vznikne chaos a anarchie.

Zákaz fyzických trestů je dalším z neomarxistických sluníčkářských výmyslů, které mají naprosto odbourat autoritu a řád ve společnosti a nastolit anarchii. Výsledkem „liberální výchovy“ je pak nárůst dětské kriminality a to že rodiče nezvládají své děti.

Malé dítě mnohdy ještě nerozumí slovům, a tak fyzický podnět je jediné, čemu rozumí. Co je špatné plácnout dítě za to, když sahá na něco, co mu může třeba ublížit? Samozřejmě něco jiného je týrání a bití, kdy mají děti modřiny a podlitiny – to je potřeba přísně stíhat. Ale přiměřeně naplácat děcku na zadek či ho mírně plácnout přes ručičku ještě nikomu neuškodilo. Co myslíte?

https://www.novinky.cz/…/ombudsmanka-deti-v-cesku-by-se-nem…

2019-12-06T19:38:52+02:00

Aktuality

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Newsletter

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Zapojte se

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0