Úvodní stránkaStanoviskaPolitické usnesení SPD

Ustanovení - 13. 2. 2018

Politické usnesení SPD

1. Hnutí SPD považuje návrh místopředsedy KDU-ČSL na odvolání Tomia Okamury z pozice místopředsedy Poslanecké sněmovny za pokračování snahy některých politiků o popření výsledků demokratických voleb. KDU-ČSL je strana s jasnými kontakty na sudetoněmecké organizace, které, kromě jiného, se kriticky vyjadřují k některým důsledkům a výsledkům druhé světové války. Lidovci mají především obavu o svá „koryta" po neúspěchu ve volbách a o to, že nebudou součástí vládní koalice.

2. Předsednictvo hnutí SPD upozorňuje na skandální výsledek kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) na Ministerstvu školství. Za působení ministryně Valachové z ČSSD se rozdalo bez jasných pravidel – a v rozporu s pravidly ministerstva – na půl miliardy korun neziskovým organizacím, které je měly využít na práci s dětmi. Podle názoru SPD je nutné, aby tento závěr prošetřily orgány činné v trestním řízení. Není náhoda, že i předseda ČSSD pan Chovanec podporuje záměr na vyřazení SPD z řízení Sněmovny.

3. Na základě výsledků jednání představitelů hnutí ANO a SPD předá SPD hnutí ANO konkrétní návrhy pro programové prohlášení vlády. Naše návrhy budou obsahovat programové priority SPD, které máme v našem programu. Pokud dojde, na základě přijatelného politického kompromisu, k zapracování těchto priorit SPD do programového prohlášení vlády, je SPD ochotno podpořit vládu odborníků sestavenou premiérem Babišem.

4. Poslanci hnutí SPD nepodpoří novelu zákona omezující legální držení zbraní. Každá, i malá regulace ze strany EU, je pro nás nepřijatelná. Jde o „salámovou metodu" omezování práva občanů na legálně drženou zbraň. SPD v této věci odmítá diktát EU. Na základě Lisabonské smlouvy jsme povinni tento diktát přijmout a tuto úpravu zařadit jako součást našeho práva. Jde o diktát a SPD ho nebude respektovat. Chceme zásadní změny ve fungování evropské integrace, a pokud nenastanou, žádáme referendum o vystoupení z EU.

5. Důrazně odsuzujeme udavačské listy papeži a další útoky na pana kardinála Duku. Pan kardinál Duka je člověk mimořádného respektu a úcty mezi občany České republiky napříč politickým spektrem. S velkou pokorou vnímáme jeho slova, včetně slova napomenutí. Slova, která jsou plná moudrosti a porozumění pro starosti lidí. Obvinění z „hnědnutí" je neuvěřitelně drzé a sprosté. Je to obvinění globalistických, neomarxistických aktivistů, kteří chtějí pro sebe získat pozici absolutní mravní a morální autority. Pomocí této pozice pak chtějí lidem určovat co je dobré a špatné. Chtějí tak řídit svět a ovládat životy lidí. Tito aktivisté dnes útočí na všechny, kteří odmítají opustit přirozené hodnoty vycházející kromě jiného z křesťanské víry a z národní tradice.

6. SPD považuje současnou kampaň vedenou pořady České televize "Reportéři ČT" a "168 hodin" za přímý pokus ovlivňovat politiku v České republice. Vzniká dojem, že Česká televize otevřeně vstoupila do politiky jako politický subjekt, který je součástí politického zápasu v České republice. Za peníze českých občanů špiní nepohodlné politiky a politické subjekty a drze odmítá sdělit, kolik platí svým celebritám za jejich tendenční politické komentáře.

2018-02-13T15:19:11+02:00

Aktuality

Všechny aktuality

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Odebírejtenovinky

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

0
0
0