Svoboda a přímá demokracie

Vlastenecké hnutí za národní zájmy a vymahatelnou odpovědnost politiků

Tomio Okamura: Rozhovor s nově zvolenou krajskou zastupitelkou Terezou Hyťhovou v Parlamentních listech

Lidé, kteří žijí řádným způsobem, se cítí oprávněně v defenzivě, stát na slušné lidi kašle. Dětem ve škole neříkají pravdu. To, co před pár lety označovala média a politici za xenofobii a extremismus, dnes už říkají premiér, vláda i parlamentní opozice – z „Okamurova extremismu“ se stal mainstreamový názor. Bohužel čeští politici nemají dlouhodobou vizi, takže mění své názory podle přísloví ‚Kam vítr, tam plášť‘. Mimochodem, to je také důvod toho, proč je Sobotkova vláda v Evropě k smíchu, nikdo ji neposlouchá. Nejnovější rozhovor portálu Parlamentní listy s Terezou Hyťhovou, novou krajskou zastupitelkou a předsedkyní krajské SPD v Ústeckém kraji.

1.) V Ústeckém kraji koalice SPD a SPO získala celkem pět mandátu. Jak jste na výsledek reagovala?

Měla jsem radost, že tolik lidí podporuje myšlenky potřebných změn směrem k přímé demokracii, tedy k přímé volbě, odvolatelnosti a hmotné odpovědnosti politiků a soudců. A také, že tolik lidí si přeje skutečně bezpečnou, spravedlivou a suverénní Českou republiku, která nebude muset servilně podléhat diktátu zvenčí. Nechci na našem území žádné nepřizpůsobivé migranty a odmítám politiku Sobotkovy a Babišovy vlády, která naopak migranty do naší republiky odsouhlasila a naposledy minulý měsíc na přijímání dalších šesti tisíc do České republiky vláda nově vyčlenila další více než půl miliardu korun – a to vše na úkor našich občanů.

2.) Teď už finišují jednání o řízení kraje a alespoň podle informací z médií je SPD a SPO stále ve hře. Vypadá to, že už je jasná pozice hejtmana za hnutí ANO. Jak se vyvíjejí jednání?

V tomto okamžiku stále jednáme. Náš předseda Tomio Okamura jasně veřejně deklaroval, že podmínkou naší účasti v krajské koalici v jakémkoli kraji je to, aby bylo podepsáno v koaliční smlouvě, že kraj nebude přijímat na své území migranty a že kraj podpoří a navrhne do Poslanecké sněmovny zákon o přímé volbě a odvolatelnosti starostů a hejtmanů. Oba tyto návrhy již našemu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) vloni Sobotkova a Babišova vláda zamítla, takže po úspěšných krajských volbách logicky pokračujeme v naší práci na prosazování našeho politického programu na všech úrovních.

3.) Vám je 21 let a studujete pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, učitelství 1.stupně a speciální pedagogiku. Přeci jen, s ohledem na Váš věk, necítíte od ostatních, že by Vám dávali najevo, že prostě nemáte potřebné zkušenosti k práci v zastupitelstvu nebo jsou naopak reakce spíš pozitivní?

Bezesporu zkušenosti s prací v zastupitelstvu nemám, ale pokud nezačnu pracovat tak ani nezískám. Na druhou stranu, jako předsedkyně krajské SPD, kde je nás jen v našem kraji v hnutí přibližně 1500 (tisíc pět set), již určité zkušenosti s prací ve velkém kolektivu mám. V zastupitelstvu zastupuji nejen názory SPD, ale také části své generace, takže pokud někdo má názor, že jsem nezkušená, tak s tím nelze polemizovat, ale každý z nás musí začít s nějakou prací poprvé. Jsem ochotná se učit, a proto věřím, že moje okolí se mnou nebude mít problém.

4.) Před pár dny jsem znovu slyšela v médiích od budoucího hejtmana Zlínského kraje, senátora Jiřího Čunka, že nemá příliš rád mladé lidi v politice. Jenže, není právě to, že jde často o záležitost řekněme starších ročníků, vede k nezájmu mladších o politiku?
Když se podíváme na čísla, tak se v České republice o politiku podle vlastních slov vůbec nezajímá 30 procent občanů (téměř tedy každý třetí), mezi mladými je to pak neuvěřitelných 57 procent. Vyplývá to z šetření Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Co s tím? A jaké máte zkušenosti Vy se svými vrstevníky?

Pana senátora si vážím a věřím, že on a jeho generace nemají dobré zkušenosti s příliš mladými a nadějnými politiky, byli to kdysi lidé jako Stanislav Gross, nebo Pavel Němec z Unie Svobody a další, kteří opravdu zklamali na celé čáře. Mladí lidé, myslím příliš nerozlišují na mladé a staré, ale spíš na ty, co je zajímají a na ty, co jsou mimo jejich zájem. Mladí lidé ale mají většinou jiné priority než věci veřejné. U mě je tomu naopak, o veřejné dění a o přímou demokracii a její aspekty jsem se zajímala již od studií na střední škole. Již tehdy jsem chtěla prosazovat, aby byli pro naši zemi na prvním místě slušní a řádní občané, nikoliv ti, kteří řádně nepracují, přestože můžou.

5.) Z mladší generace se poměrně dost na politické scéně objevuje Dominik Feri z TOP 09. Vypadá to, že má velký zájem na tom, aby se mladší lidé více zajímali o dění, myslím, že hovořil také o tom, že by bylo dobré navštěvovat školy a podobně. Co si o tom myslíte?

Myslím, že propagace jednotlivých politických stran do školy nepatří, ale samozřejmě škola musí předávat obecné základní hodnoty jako je úcta ke stáří, pracovitost, poctivost, nebo vlastenectví. Představa, že propagandu na školách by dělala třeba TOP 09, vedená panem Kalouskem, mi přijde otřesná, ten člověk má na svědomí miliardové škody a zřejmě i mrtvé z tzv. padákové aféry. Ve školách však sledují jiný nelibý trend – někteří učitelé, kteří patří mezi tzv. sluníčkáře, podávají jednostranný politický výklad například ohledně migrace. Tento výklad je však nejen jednostranný a hrubě nevyvážený, ale navíc ani nekoresponduje s většinovým názorem ve společnosti. Myslím, že škola by měla podávat vyvážené informace, nikoliv politicky zabarvené dle libovůle vyučujícího, který je navíc placený z veřejných prostředků.

6.) Čím Vás zaujalo právě hnutí SPD a jak hodnotíte koalici se SPO? Bylo by to podle vás efektivní spojení i pro parlamentní volby?

SPD a Tomio Okamura dlouhodobě jako jediní prosazují demokracii v České republice a člověk musí být hodně slepý, aby neviděl, že tady chybí právě ta demokracie, a s ní související spravedlnost, nebo odpovědnost všech, kteří zastupují občany nebo se starají o veřejnou správu. Jsme mladé hnutí, které cílí tím jediným správným směrem – k demokracii. Myslím, že tady ani nebyla možná jiná volba. A jsem ráda, že je nás v hnutí za čtrnáct měsíců od založení již více než 10 tisíc (deset tisíc) a jsme tak pátou nejpočetnější politickou silou v republice.

7.) Obecně, jak vnímáte celorepublikové výsledky krajský voleb? Co pro Vás bylo překvapení, s čím se více méně dalo počítat?

Pro mě je příjemným překvapením, že dostanu šanci pracovat v zastupitelstvu. Pokud jde o celou republiku, měli jsme všichni radost, že z opozičních stran – tedy z těch skutečně opozičních, dostala největší důvěru právě naše SPD a naši zastupitelé jsou v deseti krajských zastupitelstvech z celkových třinácti. A více méně se dalo počítat s propadem Kalouskovy TOPO09.

8.) Co konkrétně Vy byste chtěla změnit v Ústeckém kraji?

Z hlediska celostátní politiky SPD se snažíme v našem kraji narovnat stav, kdy slušní a řádní lidé pracují a platí daně, zatímco mnoho takzvaně nepřizpůsobivých lidí na těchto slušných lidech a na jejich práci parazituje. Bohužel je naše hnutí ve Sněmovně v opozici. Tento stav, který odmítá Sobotkova a Babišova vláda jakkoliv řešit, způsobuje v našem regionu sociální pnutí. Lidé, kteří žijí řádným způsobem, se cítí oprávněně v defenzivě, stát na ně kašle, a naopak upřednostňuje ty, kteří dlouhodobě nepracují, přestože jsou zdraví a práceschopní. My v našem hnutí žádáme stejná práva a také povinnosti pro všechny občany. Odmítáme systém tzv. pozitivní diskriminace. Dalším problémem v Ústeckém kraji, který také částečně souvisí i s výše uvedeným, je bezpečnost. Je potřeba zajistit bezpečnost našich občanů. Není možné nadále tolerovat stav, že se bojíme po setmění – a často i za dne – jít do některých částí našich měst v Ústeckém kraji. Nejsme přece na „Divokém západě“. A co se týče konkrétně mojí práce v zastupitelstvu, tak v současnosti je přibližně polovina všech finančních výdajů kraje vynakládána na školství. Je to tedy ta největší položka v hospodaření kraje – a právě školství je moje specializace. V rámci praxe učím na různých základních školách v Ústeckém kraji, takže zcela bezprostředně každodenně vnímám potřeby školství v našem kraji a budu se zasazovat od počátku o to, aby naše děti v Ústeckém kraji ve spolupráci s jejich rodinami dostávali to nejlepší možné vzdělávání za co nejlepších podmínek. Jak praví staré dobré přísloví: “Škola, základ života“.

9.) Předseda SPD Tomio Okamura, kterého teď mnozí označují za vítěze voleb, byl od začátku svého působení označován odpůrci za xenofoba, rasistu, u těch mírnějších za populistu a podobně. I teď v podstatě v médiích můžeme slyšet, že někteří politici tvrdí, že například nebudou jednat o koalicích právě s SPD, protože mají své výhrady. Čím si to vysvětlujete a máte podobnou zkušenost? Slyšela jste od lidí, že jste xenofobní nebo rasistická? Případně, co byste těmto lidem vzkázala?

Tomio Okamura už několik let říká to samé, prosazuje jako jediný politik v České republice změny směrem k přímé demokracii, říká, že EU musí zavést nulovou toleranci nelegální migrace, že je třeba chránit hranice Schengenu, že ekonomické migranty z kulturně nepřátelských zemí u nás nechceme, a že migrantům se má pomáhat jejich domovské zemi, a že se tam musí zastavit války.
To co před pár lety označovala média a politici za xenofobii a extremismus, dnes už říká premiér, vláda i parlamentní opozice – z „Okamurova extrémismu“ se stala norma. Bohužel čeští politici nemají dlouhodobou vizi, takže mění své názory podle přísloví „Kam vítr, tam plášť“. Mimochodem, to je také důvodem toho, proč je Sobotkova vláda v Evropě k smíchu, nikdo jí neposlouchá. Problém je, že když s nějakým názorem přijdete první, tak jako je to opakovaně v případě Tomia Okamury, tak to chvíli trvá, než čas prověří, zda máte pravdu a někteří lidé vás mohou zkraje považovat za „blázna“ a počastovat Vás různými „škatulkami“.
V případě Tomia Okamury se ukázalo, že on a lidé kolem něj blázni nebyli, ale měli obrovskou pravdu, a blázni a šílenci byli naopak ti, kdo jim nevěřili – tedy v prvé řadě mainstreamoví politici a novináři.
Dnes už každý ví, že islám do naší země nepatří, že migrace způsobuje problémy a zvyšuje bezpečnostní rizika, takže dnes není třeba názory SPD nějak urputně obhajovat, i když se stále najdou vítači, co vám budou tvrdit, že muslimové z Afriky a Východu jsou skvělí a měli bychom si je sem nastěhovat. Mnoho lidí již také cítí potřebu zvýšit přímou odpovědnost politiků a soudců, čemuž se politici i soudci tak urputně brání.

10.) Jak jste vůbec začínali s SPD v Ústeckém kraji? Jak reagovali lidé a mění se postupem času situace?

Po založení našeho hnutí SPD vloni v červnu projevilo hned zkraje několik tisíc lidí zájem o práci v našem hnutí. Takže jsme prvních několik měsíců věnovali většinu času osobním setkáním, identifikaci lidí, kteří projevili zájem se stát součástí našeho hnutí a budování krajských struktur. Nyní jsme velké konsolidované hnutí a výsledek v krajských volbách ukázal, že máme pevné místo na české politické scéně s naším programem změn směrem k přímé demokracii a prosazováním našich národních zájmů.

Odkaz na celý rozhovor zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Na-slusne-lidi-se-kasle-Detem-lzou-No-a-Kalousek-Divka-od-Okamury-nejmladsi-zvolena-zastupitelka-si-pusu-nezamyka-458721

Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.

A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás více než 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na http://spd.cz/?lfshow

Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný – uspět příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!

Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost (uveďte prosím vždy v souladu se zákonem do poznámky vaši adresu trvalého bydliště a datum narození nebo uveďte tyto Vaše údaje na náš mail dary@spd.cz ). Příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zde https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) – tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd

Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogy https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ

Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz

Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-1-ks-na-jednom-A4.pdf

Děkuji a přeji, ať se Vám daří.