Svoboda a přímá demokracie

Vlastenecké hnutí za národní zájmy a vymahatelnou odpovědnost politiků

Tomio Okamura: Proč je pro ČR lepší Donald Trump

Máme tady americké prezidentské volby a není tajemstvím, že podporuji Donalda Trumpa, a v tomto videu podrobně rozeberu PRO a PROTI obou kandidátů. Trump a Clintonová jsou skutečně představitelé naprosto různé životní i politické zkušenosti a koncepce.
Clintonová je profesí právník a do politicky ji ovlivnil Martin Luther King. Pracovala při odhalení aféry Watergate a sesazení prezidenta Nixona. Je tvrdá feministka a genderová hlasatelka práv žen a lidskoprávní aktivistka. Od studentských dob se pohybuje v oblasti veřejného a práva a od 80. let je profesionální první dáma v politické kariéře svého manžela.
Trump je podnikatel. Podnikat začal s milionem půjčeným od otce. Absolvent střední vojenské školy a bakalář vysoké školy ekonomické. Tvrdý podnikatel, řada úspěchů i řada porážek v byznysu. Některé firmy září jiné zbankrotovaly. Nepochybně miliardář, má majetek okolo cca 5 miliard dolarů. Je cca 500.nejbohatší muž světa.
Z těchto charakteristik obou kandidátů vyplývá jednoznačný rozdíl. Trump se dívá na stav současného státního aparátu USA jako na největší ohrožení svobody a demokracie, kdy stávající aparát je nekompetentní, drahý a nebezpečný. Hlavní poslání vidí v řešení problémů uvnitř USA. Trump velmi dobře vnímá ekonomickou realitu v USA i ve světě. Jeho politická ideologie je pragmatizmus. Řešení skutečných problémů efektivními prostředky. Velmi dobře vidí ekonomickou situaci v USA a objektivní ztrátu pozice USA jako jediné supervelmoci světa. Není izolacionista, pouze odmítá koncept USA jako státu odpovědného za všechno a státu, který chce řešit všechny problémy ve světě. Jasně si uvědomuje, že ekonomická i politická síla USA na tuto pozici přestává stačit a uplatnění síly diskredituje a vyčerpává USA.
Oproti tomu je Hillary Clintonová ideolog. Považuje USA za zemi odpovědnou za nastolení světa podle ideologie globálního řádu a pořádku vedeného USA. Je to dnes stejná snaha o hegemonii jako měl kdysi Sovětský svaz. A když se tyto záměry někomu nelíbí, anebo něco stojí v cestě, tak USA praktikuje nátlak, převrat, agrese a zabíjení. Ekonomické problémy se řeší tiskem nových dolarů a tlakem na okolní svět, aby je kupoval.
Vítězství Clintonové bude znamenat nebezpečnou situaci. Bude pokračovat naprosto nekompetentní zahraniční politika a budou se prohlubovat domácí problémy a rozpory v USA. Zadlužování, rasová válka a sociální destabilizace. Bude pokračovat zavádění tyranie a šikany lidí v zájmu lidských práv. USA budou hledat možnosti destabilizovat Rusko a Čínu včetně rozpoutání válečných konfliktů.
Vítězství Trumpa znamená také problémy, ale je šance, že je USA budou řešit pragmaticky a bez přenášení do konfliktů v zahraničí. Války vedou ideologové a ne obchodníci.
Aféra s emaily ukazuje profesionální nekompetentnost Hillary Clintonové. Na výkon v úřadě bude mít zásadní vliv právě ta nekompetentnost a aféra je pouze její projev. Je důvod k obavám, že člověk, který nerozlišuje v oblasti vedení korespondence soukromé a služební maily, bude vrchním velitelem jaderné mocnosti. Ukazuje to na osobnostní selhání a neprofesionalitu. Zahraniční politika USA je katastrofální a je to odpovědnost Hillary Clintonové. Podporuje pád prezidenta Mubaraka v Egyptě, následně vítá demokracii a podporuje demokratické volby, aby ji vzápětí vyděsilo demokratické vítězství islámského bratrstva. Tak USA organizuje vojenský převrat a svržení prezidenta. Výsledkem je diskreditace politiky USA v regionu. Podpora islamizace Evropy v rámci multikulturního projektu likvidace evropských národů je šílená bezpečnostní destabilizace. Všechny tyto přehmaty znamenají spousty mrtvých a nešťastných lidí a USA za to jsou odpovědné.
Trump čelí obrovskému tlaku většiny médií a manipulaci s průzkumy. Součástí této kampaně je publicita a prezentace Trumpa jako politika extrémních postojů a názorů. Jde o stejnou taktiku, která se používá proti našemu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v České republice. Nefér podmínky v debatách, skákání do řeči, zneužívání časového limitu, to je situace, které musí Trump čelit. Došlo k bezprecedentní zradě části republikánských politiků, kteří odmítli podpořit kandidáta vzešlého z primárek.
Trump překračuje pravidla takzvaných korektních politických postojů. Je to proto, že korektnost politických postojů je nástrojem omezujícím demokracii. Stejně jako v České republice, když řeknete pravdu o islámu tak i v USA vás obviní z hlásání nenávisti. Řeknete pravdu o integraci migrantů, pravdu a životním stylu nepřizpůsobivých menšin. Hranici přijatelnosti paradoxně vyznačují ti, kteří problémy způsobí, neumí je řešit a pak o nich zakazují mluvit.
Trump je zkušený podnikatel a je nepochybné že má zkušenosti s řízením složitých systémů. Prokázal velkou dovednost při krizovém řízení a má všechny předpoklady pro úspěšné zvládnutí pozice prezidenta. Jeho problémy budou v komunikaci s nepřátelskými médii a v komunikaci se zákonodárci. Je špatně vnímán částí republikánů a tak bude složité prosadit případné legislativní iniciativy prezidenta. Bude bojovat se snahou mainstreamu dostat ho do určité izolace na vnitropolitické scéně. Naopak zahraničí s nadějí čeká jeho úspěch. Tady je možné znovu obnovit dialog o řešení krizí ve světě. Pro Evropské země je to naděje na změnu vztahů směrem k ukončení destabilizující politiky USA. Je nezbytné ukončit snahu USA o podřízení Evropského prostoru. Nástrojem podřízení je zdegenerovaná EU, která zbavuje státy jejich suverenity.
Téma, že Hillary Clintonová je kandidující žena, je uměle vytvořené téma. Téma, které některá média opakovaně akcelerují. Jde o součást hry, která má oslovit menšiny, a souvisí s vytvářením image pokrokovosti pro demokratickou kandidátku. Cílem je odvést pozornost od nekompetentnosti pro funkci prezidenta. Clintonová je nekompetentní ne proto, že je žena ,ale pro své výsledky v pozici ministra zahraničí.
Co se týče změny v zahraniční politice USA podle výsledků voleb, tak se dá říci, že jde o oblast, kde se předpokládají významné změny v případě zvolení Trumpa a prohloubení současného kurzu v případě zvolení Clintonové. Nekompetentnost Clintonové a její ideologie světa podle USA, bude znamenat vážnou hrozbu pro mír, včetně míru v Evropě. Pro Českou republiku to znamená nenechat se vtáhnout do konfrontace. Musíme odmítnout základny na našem území a musíme zabránit dalšímu zhoršení vztahů s Ruskem a Čínou. Trump je politický pragmatik a podle jeho postojů je zjevné, že vnímá nebezpečí s pokračující mocenské expanze USA. Vnímá naprosto jinak než Clintonová problém imigrace, islámu a vnímá nutnost spolupráce v boji proti terorizmu.
Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.

A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás více než 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na http://spd.cz/?lfshow

Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný – uspět příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!

Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost (uveďte prosím vždy v souladu se zákonem do poznámky vaši adresu trvalého bydliště a datum narození nebo uveďte tyto Vaše údaje na náš mail dary@spd.cz ). Příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zde https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572

A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) – tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd

Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogy https://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ

Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz

Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/wp-content/uploads/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-1-ks-na-jednom-A4.pdf

Děkuji a přeji, ať se Vám daří.
Foto: Wikipedia