Svoboda a přímá demokracie

Vlastenecké hnutí za národní zájmy a vymahatelnou odpovědnost politiků

Tomio Okamura: Ohýbání zákonů

„Není možné, aby o tom, kdo půjde nebo nepůjde do politiky rozhodovaly předem stranické sekretariáty vedené Bohuslavem Sobotkou a Miroslavem Kalouskem“, řekl jsem v úvodu svého vystoupení ve Sněmovně před závěrečným hlasováním o zákonu tzv. lex Babiš.
Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nesouhlasí s oligarchizací politiky a také nesouhlasíme s výsledky této vlády, které je hnutí ANO nedílnou součástí. My v našem hnutí SPD ale prosazujeme přímou demokracii, tedy systém, kde jsou politici občany přímo volení a také odvolatelní a mají hmotnou odpovědnost. Sami občané musí přímo rozhodovat, koho v politice chtějí a koho již nikoliv.
Zákon je navíc neuvěřitelně hloupý a účelový paskvil, který v praxi navíc nic neřeší. Jeho cílem není odstranit střet zájmů, ale jen politicky útočit na jednoho politika. Tak se prosím zákony nedělají.
Andrej Babiš přepíše akcie na rodinu anebo to vyřeší jiným způsobem a v praxi bude mít stejný vliv jako dosud. Navíc to neřeší skutečné zneužívání vládní funkce.
Miroslav Kalousek v minulosti dokonce prosadil zákon, že zbrojní zakázky nesmí soutěžit ministerstvo obrany, ale jen soukromé firmy, a po léta pak z toho těžila firma jeho kamaráda Hávy. A stát přicházel o miliardy.
Pokud chceme zabránit politikům zneužívat veřejné peníze, stačí málo – zavést jejich odvolatelnost a zavést hmotnou odpovědnost pro vrcholné politiky ve výkonné funkci s povinností hospodařit s péčí řádného hospodáře, jako to mají jednatelé firem nebo starostové. To je systémové řešení, které navrhuje naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To ovšem stávající politické elity, největší korupčníci a gangsteři v politice odmítají.
Právo podnikat v občanském životě máme všichni stejné – je to naše lidské a ústavní právo. Jen je k tomu nutné připojit, že musíme mít také všichni vymahatelnou odpovědnost. Z výše uvedených důvodů naše hnutí SPD tento zákon nepodporuje.
Co si o tom myslíte Vy? A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte. Přeji hezký den
Foto: ČTK