Svoboda a přímá demokracie

Vlastenecké hnutí za národní zájmy a vymahatelnou odpovědnost politiků

Radek Rozvoral: Britský parlament je vzorem demokracie!

IMG_1142aVe středu poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu ve třetím závěrečném čtení schválili návrh zákona, který vládě umožní aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy o odchodu Británie z Evropské unie.

Je to učebnicová ukázka pravé demokracie, která by měla být vzorem pro všechny rádoby demokratické politiky. I přes to, že červnové referendum nebylo pro vládu a parlament právně závazné a většina poslanců je proti vystoupení Británie z EU, zachovali se poslanci Dolní sněmovny demokraticky a vyslyšeli hlas lidu v referendu. Vládní návrh zákona tak schválili drtivou většinou.

V České republice je to tak, že ačkoli měla současná vláda schválení zákona o referendu v programovém prohlášení, schválen prozatím nebyl a do konce funkčního období již ani schválen nebude. Řekněme si upřímně, i kdyby schválen podle vládní předlohy byl, nic by neřešil, jelikož ho sociální inženýři osekali tak, že by se podle něj mohla schvalovat akorát tak barva kravaty pana premiéra.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) se již několikrát snažilo v Poslanecké sněmovně předložit svůj vlastní návrh ústavního zákona o referendu, podle kterého by bylo možné hlasovat i o vystoupení z EU a v němž by nebylo hlasování znemožněno tématy nebo nesmyslnými procenty zúčastněných voličů, ale vždy to bylo zamítnuto. Budeme neúnavní a návrh tohoto zákona předložíme zcela jistě znovu a budeme to dělat do té doby, než bude schválen.