Svoboda a přímá demokracie

Vlastenecké hnutí za národní zájmy a vymahatelnou odpovědnost politiků

Politická stanoviska SPD pro tento týden

Politická stanoviska SPD pro tento týden

Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál!

1.) Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura považuje výroky prezidenta USA Baracka Obamy, kterými chválí přístup německé kancléřky Merkelové k imigraci, za naprosté přehlížení zájmů jednotlivých států Evropy. Politika USA otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy. Jednotlivé země a národy se tak stávají jen subjektem geopolitických zájmů USA.

2.) Naše hnutí SPD považuje rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky ignorovat odmítavý postoj Poslanecké sněmovny ve věci bezvízového styku s Tureckem za jasný důkaz skutečného stavu řízení země. Pro vládu je podstatnější povel z Bruselu, než vůle Parlamentu ČR.

3.) Poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura hlasovali proti další inkluzí ve školách. Proto poslanci SPD podpoří návrh Senátu ČR na odklad takzvaného inkluzivního vzdělávání. Prosazení odkladu umožní získat čas pro zastavení této nepřipravené a škodlivé reformy našeho školství.

4.) Před několika týdny poslanci SPD navrhovali ve Sněmovně zařazení bodu na pořad schůze, který by se zabýval ekonomickou a sociální situací na Ostravsku. V regionu probíhá krach OKD a do vážných problémů se dostávají i další společnosti. Hrozí zde nezaměstnanost a zánik klíčových firem těžkého průmyslu země. Vláda nejedná a vládní koalice shodila náš návrh bodu pod stůl.

5.) Naše hnutí SPD vítá úspěch kandidáta rakouských Svobodných (FPÖ) Norberta Hofera v prvním kole prezidentských voleb. Přes nenávistnou kampaň a manipulaci ze strany tamních médií získal pan Hofer přes 35% hlasů voličů. Norbert Hofer je kandidát stany rakouských Svobodných, která je partnerskou stranou hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura v evropské frakci Evropa národů a svobody v čele s Marine Le Pen.

6.) 3. května proběhne společná tisková konference našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a Strany Práv Občanů (SPO). Na tiskové konferenci budou obě strany informovat veřejnost o výsledku jednání o volebních koalicích ve volbách do krajských zastupitelstev v roce 2016.

7.) Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura považuje návrhy Ministerstva spravedlnosti řízeného ministrem Pelikánem z hnutí ANO, které definují trestní čin „hanobení třídy“, za pokus omezit svobodu projevu. Jde o průhlednou snahu znemožnit kritiku islámu a to například praktik života islámské komunity na základě práva šaría. Jde o otevřenou podporu islamizace České republiky.